Kdy je ideální čas začít zpívat?

Ideální čas je hned od malička. Mamičky mohou zpívat dětem ještě když jsou v bříšku, má to pozitívní účinky pro oba. 


Zpívání samo o sobě pomáhá zmírňovat stres a je vhodné pro celou rodinu.
Dítě se nesmírně rádo a rychle učí, nejlépe je to když to vidí v rodině. Jestli je to zábava, přidáte do toho tanec a smích, děti budou milovat vše, co je spojené s hudbou.
Důležité je netlačit, nesoudit, protože v tomto ranním věku, děti projevují díky zvuku (zpěvu) své emoce. A i když to není dokonalé vůbec nevadí.


Pokud chcete cvičit zpěv vašeho dítěte, najděte kreativní způsob, jak mu/jí s tím pomoc, ukázat bez výčitek, nebo pokud cítíš, že má potenciál, tak se domluvte s vybraným učitelem zpěvu, aby Vám ukázal jak na to.
Takhle se mohou učit nejen děti ale i rodiče, jak zpívat společně, a prostřednictvím výuky zpěvu zbavit i různých strachů, které často mají víc samotní rodiče.
Dítě nepozná, že jste mimo tón, že to není dokonalé pokud vše děláte z láskou. Spousta rodičů se bojí zpívat, protože se bojí svých nedokonalostí.


Stačí pár hodin s lektorem, kde Vás naučí základy jak správně dýchat, artikulovat, jak se dostat zábavní technikou na vysoké tóny, také se během krátke doby zlepší ucho, které často jen spí. 
Zpěvem se zvyšuje sebevědomí samotného rodiče, prohlubuje se vztah s dítětem a jestli je u toho veselo, tak máte nádherné vzpomínky na které budou tí nejmenší pokaždé vzpomínat.

Doporučuji : 

  • Zpívání v autě
  • Zpívání před usínáním /ukolébavku  – klidně si vymyslete vlastní 
  • Zpívání, když se dítě necítí dobře


Rodičům pomůže uvolnit dennodenní stres v práci (zavřete se do svého homeoffisu, garáže a pusťte si nahlas hudbu, kterou máte rádi a pořádně si zařvěte  🙂)
Kdysi dávno se zpívalo víc. Zpívalo se, když byli dobré časy, ale i když byly zlé časy. Zpívalo se při práci. Zpívalo doma, ale i ve skupinách na každé vesnici.
Teď zpívání teměr v rodinách zaniká. Nejde jen o to, že by jste se všichni ocitli na pódiu, vydávali desky, objížděli festivaly, měli kapelu, ne všichni to chtějí. Zpěv by měl primárně být takou terapii pro každého. 


Denně by mohlo pomoci zvládat nelehké situace, dostat se do duševního balancu, zbavit se všech negativních emocí, které často když se neventiluji způsobují zdravotní potíže.
Zpívání je forma meditace. Hudba léčí.

Chcete mít zdravou rodinu a krásne vztahy? Tak zpívejte doma všichni!

SDÍLET

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

Copyright 2024 © All rights Reserved.